PRO GHE18V-50FP
Sladdlös häcksax
Beställningsnummer 0.600.8D5.100
  • Kapar tjocka grenar utan att fastna tack vare det patenterade Bosch Anti-Blocking System
  • Ergonomiskt 360° stödhandtag för enkel hantering och justering
  • Låg vikt (4,2 kg) för minskad trötthet vid långvarig klippning
View more
AMPShare.
i kartong 0 600 8D5 100
PRO GHE18V-50FP
Ditt urval
Bosch GHE 18V-50 Professionell sladdlös häcksax.
i kartong
Köp nu
Inkluderat i denna variant
  • Kartong
Tekniska data
De viktigaste uppgifterna
Förpackningsmått (bredd x längd x höjd)
195 x 1192 x 190 mm
Bosch GHE18V-50FP sladdlös häcksax med mått.
Tillverkare:
Robert Bosch Power Tools GmbH
Max-Lang-Strasse 40-46
70771 Leinfelden-Echterdingen
www.bosch-pt.com
kontakt@bosch.de
PRO GHE18V-50FP: Vidare information
Produktens fördelar
Utrustning och Applikation
Häcksaxen PRO GHE18V-50FP är perfekt för trimning av höga häckar och mindre buskar. Det här verktyget är tillräckligt robust för att hantera tjockare grenar och tuffare häckar, men det är också tillräckligt exakt för att ge eleganta snitt. Det är kompatibelt med Bosch Professional 18V System och med batterisamarbetet mellan flera märken, AMPShare
Ytterligare information
Häcksaxen PRO GHE18V-50FP TP ger enkel start, lågt underhåll och har en lång livslängd. Den körs med 3 400 slag/min, har en 23,5 mm tandöppning och en låg bullernivå på 90 dB. Den levereras med ett högkvalitativt 50 cm blad i ett hållbart aluminiumhölje. Verktyget avger inga avgaser och kan delas upp i två delar för enkel transport